Tikkurila Makor-Tix Wiśniowy 1L

1791371001

Nowy produkt

Producenta

Wysyłka do 3 dni roboczych

54,90 zł

Gruntoemalia akrylowa na powierzchnie metalowe, w tym ocynkowane. Szczególnie do malowania dachów, rynien i siatek ogrodzeniowych.

Zalety:

·         Funkcja antykorozyjnej farby gruntującej i tiksotropowej

·         Doskonała odporność na oddziaływanie czynników atmosferycznych

·         Trwała powłoka

·         Produkt wygodny w aplikacji

·         Dobra przyczepność do podłoża

·         Bardzo dobre krycie

Preparat występuje w 8 gotowych kolorach: miedź, brąz, czekoladowy, czerwony tlenkowy, wiśniowy, zielony, ciemno zielony, szary metaliczny, grafitowy.

Gruntoemalia przeznaczona jest do bezpośredniego, dekoracyjno-ochronnego malowania powierzchni stalowych, stalowych ocynkowanych cynkowych, żeliwnych, aluminiowych, miedzianych oraz stopów metali z niewielkimi ogniskami korozji. Szczególnie polecana jest do malowania pokryć dachowych, rynien, siatek ogrodzeniowych, konstrukcji oraz podłoży metalizowanych, eksploatowanych w środowiskach o kategorii korozyjności atmosfery: C1, C2, C3 (wg PN-EN ISO 12944-2). TIKKURILA MAKOR-TIX może służyć do renowacji powłok malarskich o dobrej przyczepności do podłoża, pod warunkiem uzyskania pozytywnego wyniku po wykonaniu wymalowania próbnego. Produkt może być stosowany wewnątrz pomieszczeń nieprzeznaczonych na stały pobyt ludzi.

Wydajność: 7-9 m2/l przy jednokrotnym malowaniu, w zależności od struktury malowanego podłoża i użytego narzędzia malarskiego.

Wielkość opakowań: 1 l; 3 l; 10 l

Czasy schnięcia: Czas wysychania powłoki w temp. +20±2°C i wilgotności względnej powietrza 55±5%:

Pyłosuchość: 25 min

Wyschnięcie dotykowe: 1,5 godz.

Prace malarskie należy prowadzić w temperaturze otoczenia od +10°C do +30°C i przy wilgotności względnej powietrza poniżej 80%. Temperatura malowanego podłoża musi być, co najmniej o 3°C wyższa od temperatury punktu rosy.

Powierzchnie cynkowe, ocynkowane, aluminiowe i ze stopów metali należy oczyścić z warstwy tlenkowej, brudu, kurzu oraz odtłuścić benzyną ekstrakcyjną. Do odtłuszczenia można również użyć wody z dodatkiem detergentu, po czym dokładnie zmyć czystą wodą i wysuszyć. Powierzchnie stalowe i żeliwne należy oczyścić z rdzy.

Nakładanie:

Produkt należy dokładnie wymieszać przed użyciem, a w razie potrzeby rozcieńczyć produktem TIKKURILA MAKOR-TIX THINNER w ilości 8%. Nanosić pędzlem, wałkiem lub natryskiem hydrodynamicznym. W zależności od stopnia zagrożenia korozyjnego i wymaganej trwałości wymalowania, zaleca się aplikację 2-3 warstw gruntoemalii MAKOR-TIX, w odstępach min. 3 godzin. Przy malowaniu np. pokryć dachowych, po których nieuniknione jest chodzenie w trakcie malowania, należy zachować 24-godzinny odstęp czasowy. Grubość jednej powłoki „na sucho” powinna wynosić min. 40 µm.

Opakowanie 1L
Typ farby Akrylowa/silikonowa
rodzaj farby Dach i rynna

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Tikkurila Makor-Tix Wiśniowy 1L

Tikkurila Makor-Tix Wiśniowy 1L

Sposoby dostawy Nazwa Cena
Odbiór własny w sklepie ul. Modlińska 103A w Warszawie Odbiór własny w sklepie ul. Modlińska 103A w Warszawie Bezpłatnie
Odbiór własny w sklepie ul. Grójecka 107 w Warszawie Odbiór własny w sklepie ul. Grójecka 107 w Warszawie Bezpłatnie
Odbiór własny w sklepie ul. Grochowska 243/245 Odbiór własny w sklepie ul. Grochowska 243/245 Bezpłatnie
Przesyłka kurierska Przesyłka kurierska 18,00 zł
Transport na terenie Warszawy Transport na terenie Warszawy 60,00 zł
*Przesyłka paletowa *Przesyłka paletowa 65,00 zł

Więcej...

Śledź nas na Facebooku