Tikkurila Makor-Tix Wiśniowy 1L

1791371001

Nowy produkt

Producenta

Wysyłka do 3 dni roboczych

54,90 zł

Dostawa za darmo

Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawy Nazwa Cena
Przesyłka paletowa Przesyłka paletowa 65,00 zł
Przesyłka kurierska Przesyłka kurierska 18,00 zł
Transport na terenie Warszawy Transport na terenie Warszawy 60,00 zł
Odbiór własny w sklepie ul. Modlińska 103A w Warszawie Odbiór własny w sklepie ul. Modlińska 103A w Warszawie Za darmo!
Odbiór własny w sklepie ul. Grójecka 107 w Warszawie Odbiór własny w sklepie ul. Grójecka 107 w Warszawie Za darmo!
Odbiór własny w sklepie ul. Grochowska 243/245 Odbiór własny w sklepie ul. Grochowska 243/245 Za darmo!

Gruntoemalia akrylowa na powierzchnie metalowe, w tym ocynkowane. Szczególnie do malowania dachów, rynien i siatek ogrodzeniowych.

Zalety:

·         Funkcja antykorozyjnej farby gruntującej i tiksotropowej

·         Doskonała odporność na oddziaływanie czynników atmosferycznych

·         Trwała powłoka

·         Produkt wygodny w aplikacji

·         Dobra przyczepność do podłoża

·         Bardzo dobre krycie

Preparat występuje w 8 gotowych kolorach: miedź, brąz, czekoladowy, czerwony tlenkowy, wiśniowy, zielony, ciemno zielony, szary metaliczny, grafitowy.

Gruntoemalia przeznaczona jest do bezpośredniego, dekoracyjno-ochronnego malowania powierzchni stalowych, stalowych ocynkowanych cynkowych, żeliwnych, aluminiowych, miedzianych oraz stopów metali z niewielkimi ogniskami korozji. Szczególnie polecana jest do malowania pokryć dachowych, rynien, siatek ogrodzeniowych, konstrukcji oraz podłoży metalizowanych, eksploatowanych w środowiskach o kategorii korozyjności atmosfery: C1, C2, C3 (wg PN-EN ISO 12944-2). TIKKURILA MAKOR-TIX może służyć do renowacji powłok malarskich o dobrej przyczepności do podłoża, pod warunkiem uzyskania pozytywnego wyniku po wykonaniu wymalowania próbnego. Produkt może być stosowany wewnątrz pomieszczeń nieprzeznaczonych na stały pobyt ludzi.

Wydajność: 7-9 m2/l przy jednokrotnym malowaniu, w zależności od struktury malowanego podłoża i użytego narzędzia malarskiego.

Wielkość opakowań: 1 l; 3 l; 10 l

Czasy schnięcia: Czas wysychania powłoki w temp. +20±2°C i wilgotności względnej powietrza 55±5%:

Pyłosuchość: 25 min

Wyschnięcie dotykowe: 1,5 godz.

Prace malarskie należy prowadzić w temperaturze otoczenia od +10°C do +30°C i przy wilgotności względnej powietrza poniżej 80%. Temperatura malowanego podłoża musi być, co najmniej o 3°C wyższa od temperatury punktu rosy.

Powierzchnie cynkowe, ocynkowane, aluminiowe i ze stopów metali należy oczyścić z warstwy tlenkowej, brudu, kurzu oraz odtłuścić benzyną ekstrakcyjną. Do odtłuszczenia można również użyć wody z dodatkiem detergentu, po czym dokładnie zmyć czystą wodą i wysuszyć. Powierzchnie stalowe i żeliwne należy oczyścić z rdzy.

Nakładanie:

Produkt należy dokładnie wymieszać przed użyciem, a w razie potrzeby rozcieńczyć produktem TIKKURILA MAKOR-TIX THINNER w ilości 8%. Nanosić pędzlem, wałkiem lub natryskiem hydrodynamicznym. W zależności od stopnia zagrożenia korozyjnego i wymaganej trwałości wymalowania, zaleca się aplikację 2-3 warstw gruntoemalii MAKOR-TIX, w odstępach min. 3 godzin. Przy malowaniu np. pokryć dachowych, po których nieuniknione jest chodzenie w trakcie malowania, należy zachować 24-godzinny odstęp czasowy. Grubość jednej powłoki „na sucho” powinna wynosić min. 40 µm.

Opakowanie 1L
Typ farby Akrylowa/silikonowa
rodzaj farby Dach i rynna

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Tikkurila Makor-Tix Wiśniowy 1L

Tikkurila Makor-Tix Wiśniowy 1L

Śledź nas na Facebooku